Terenska nastava učenika prvih razreda na Platak

Autor: AMIRA Mahmutović Redžić, 16. 9. 2019.

Kako bi se bolje upoznali i što uspješnije krenuli u srednjoškolske izazove, učenici pet prvih razreda naše Škole već su u prvom tjednu nastave, zajedno sa svojim razrednicima: Amirom Mahmutović Redžić, Marinom Lorber-Božanić, Vedranom Vedrišem, Anitom Grgurić i Mirelom Caput, održali terensku nastavu na Platku.

U sunčano jutro petka 13. rujna uputila se generacija prvih razreda Prve riječke hrvatske gimnazije u školskoj godini 2019./2020. u tri autobusa iz Rijeke ka Platku s ciljem zajedničkog druženja učenika tek upisanih u Školu. Ova
terenska nastava ujedno je označila prekid višegodišnjeg odlaska svih učenika Škole u Golubinjak povodom obilježavanja Hrvatskog olimpijskog dana.
Na Platku su se učenici najprije družili unutar svojih razreda, a potom je organizirano natjecanje u sportu i znanju između razreda. U tolerantnom duhu, ali nastojeći svom razredu osigurati što bolju poziciju, učenici su se natjecali u utrkama u vrećama, nošenju jajeta u žlici, utrkama kariole, trčanju uzbrdo. U kvizu znanja rješavali su zadatke iz različitih predmeta: Hrvatskog jezika, Matematike, Fizike, Povijesti, Kemije. U oba tipa natjecanja pobijedili su učenici 1.b razreda, drugo mjesto u oba natjecanja zauzeli su učenici 1.e razreda, treće učenici 1.a razreda, a učenici 1.c i 1. d razreda podijelili su četvrto i peto mjesto.

Učenici su, zadovoljni provedenom terenskom nastavom, predložili njeno ponavljanje. Možemo zaključiti da je terenska nastava učenika prvih razreda na Platak u potpunosti uspjela. Za nadati se da će dobra i pozitivna iskustva ovogodišnjih „prvašića“ Škole i njihovih razrednika doprinijeti ponavljanju ovakve nastave sljedeće školske godine.

« Rujan 2020 »

Projekt zavičajnost

CMS za škole logo
Prva riječka hrvatska gimnazija / Frana Kurelca 1, HR-51000 Rijeka / www.gimnazija-prva-hrvatska-ri.skole.hr / u1.rihrgim@prhg.hr